تبلیغات
sekevazendegy - شرح حال شیخ احمد احسائی8

sekevazendegy

چگونه زندگی کنیم

فاجعه ی کربلا

شیخ پس از انکه در شهرهای ایران دیگر جایگاهی برای خود ندید به قصد زیارت عازم عتبات شد اما برخورد علمای حوزه های دینی انجا نسبت به شیخ به گونه گذشته نبود بلکه درصورتی مخالف از خود واکنش نشان می دادند.علمای بزرگ شیعه در کربلا از تکفیر ها و طرد ها و طعن های مکرر و متعددی که درباره ی شیخ رخ نموده بود و نیز از عقاید و سیر و سلوک شیخ اشنایی لازم را بدست اورده بودند و همین امر موقعیت مذهبی شیخ را متزلزل کرده بود.
بنا به گزارش حاج محمد کریم خان کرمانی در این میان عده ای از مردم عراق کتاب شرح زیارت جامعه کبیره شیخ را نزد داود پاشا حاکم سنی عثمانی بردند که در ان ذم خلفا بود.
داود پاشا مناخور مامور ساخت تا را با قوای خود محاصره و سپس اشغال کرده به سرکوبی شیعیان و مراکز دینی انان همت گمارده.کربلا در این حمله به مدت11 ماه در محاصره بود.قحطی شدید در کربلا افتاد و عده ی زیادی کشته شدند. از این رو شیخ کربلا و عراق و ایران را مکانی مساعد برای ماندن ندید  و برخلاف سیره علمای شیعه که در این گونه موارد پناهگاه مردم بوده و هستند و به تعبیر حاج محمد کریم خان کرمانی عازم بیت الله الحرام شد به مقتضای ففروا الی الله فرار را برقرار اختیار کردند و رو به مکه معظمه رفتند.
شیخ در دو فرسخی مدینه مزاجش بر هم خورد و در تاریخ21 ذیقعده1241هجری در سن75سالگی وفات یافت.جسدش را به مدینه حمل کردند و در قبرستان بقیع به خاک سپردند.
نوشته شده در دوشنبه 30 مرداد 1391 ساعت 06:58 ب.ظ توسط esaadat نظرات |


Design By : Pichak